"; جزئیات سهمیه بندی کنکور سال 1390 | هفیان - دانلود آهنگ فیلم رمان عاشقانه

جزئیات سهمیه بندی کنکور سال 1390

جزئیات سهمیه‌بندی کنکور 90
توپترینها: کنکور سراسری دانشگاه‌ها از فردا 16 آذر 89 با آغاز ثبت‌نام اینترنتی داوطلبان کلید می‌خورد. روز گذشته سازمان سنجش آموزش کشور با صدور اطلاعیه‌ای جزئیات کنکور سال آینده را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، سهمیه‌های کنکور سراسری 90 شامل سهمیه مناطق،‌ شاهد و ایثارگر، آموزگاران و بهیاران است که بر اساس آن هر داوطلب می‌تواند بر اساس شرایط خود، متقاضی یکی از سهمیه‌های مصوب باشد.

شرکت‌کنندگان در آزمون سراسری 90 براساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی 3‌سال آخر دوره متوسطه جزو یکی از سهمیه‌های مناطق یک، 2 یا 3 محسوب می‌شوند. داوطلبان متقاضی سهمیه مناطق باید قسمت مربوط در بند 16 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی را علامتگذاری کنند.

بر اساس مصوبه سی‌وپنجمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه‌ریزی کنکور سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموزان پایه پیش‌دانشگاهی بر‌اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی پایه پیش‌دانشگاهی و 2 سال آخر دبیرستان یا هنرستان (سال دوم و سوم دبیرستان یا هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای یا کار‌دانش) جزو یکی از سهمیه‌های مناطق یک، 2 یا 3 محسوب می‌شوند.

فارغ‌التحصیلان دوره‌های کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش در آزمون سراسری سال 1390 براساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی 3‌سال آخر دوره دبیرستان یا هنرستان (سال اول، دوم و سوم دبیرستان یا هنرستان) که تحصیل کرده‌اند، جزو یکی از سهمیه‌های مناطق یک، 2 یا 3 محسوب می‌شوند.

*

سهمیه شاهد و ایثارگر در کنکور 90

*

بنا به اعلام سازمان سنجش، رزمندگانی که براساس ماده یک و تبصره‌های چهارگانه ماده مذکور در آیین‌نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از تاریخ 31 شهریور 59 تا 31 شهریور 67 حداقل 6 ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشته‌اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذی‌ربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام کنند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تایید نهایی قرار گیرد.

داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لازم است پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان، نسبت به دریافت کد رهگیری 12 رقمی از واحد مربوط اقدام و آن را در زمان ثبت‌نام در محلی که در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی در نظر گرفته شده است، درج کنند.

جانبازان 25 تا 69 درصد، فرزند و همسر جانبازان 50 درصد و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنین فرزندان و همسران شهدا، مفقودین، اسرا و جانبازان 70 درصد و بالاتر و خانواده شهدا (خواهر، برادر، پدر و مادر شهید) برای استفاده از سهمیه مربوط باید بر اساس ضوابط اقدام کنند.

جانبازان با درصد جانبازی حداقل 25 درصد و آزادگان در صورت دارا بودن مدت حضور در جبهه، ضمن درج کد رهگیری دریافتی از سایت ایثار در بند 19 تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی، به ارگان ذی‌ربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی) مراجعه و با ارائه کارت جانبازی یا آزادگی، فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تکمیل کنند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام، توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تایید نهایی قرار گیر د و در گزینش نهایی به مدت جبهه معادل شده با درصد جانبازی یا مدت اسارت اضافه شود. ضمنا این قبیل داوطلبان نیازی به دریافت کد 12 رقمی رهگیری از سپاه پاسداران را ندارند.

براساس مصوبه پنجاه‌وچهارمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه‌ریزی کنکور، آن دسته از داوطلبان سنوات قبل (از زمان تصویب سال 1387 به قبل) که با استفاده از سهمیه‌های شاهد و ایثارگر در ردیف پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دوره‌های شبانه و نیمه حضوری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی یا دوره‌های مجازی (بجز
دوره‌های روزانه در دانشگاه‌های دولتی) قرار گرفته‌اند، در صورت انصراف از رشته قبولی خود فقط یک بار، مجاز به استفاده مجدد از سهمیه‌های مربوط در آزمون سراسری خواهند بود.

فرزندان و همسران جانبازان 25 تا 49 درصد پس از شرکت در آزمون، در صورتی که مجاز به انتخاب رشته شوند، پس از دریافت کارنامه با درج کد ملی و کد ایثارگری پدر یا مادر یا همسر می‌توانند با مراجعه به سایت ایثار به نشانی www.isaar.ir کد رهگیری 12 رقمی دریافت کنند.

این قبیل داوطلبان در صورت داشتن سایر ضوابط و شرایط و کسب حدنصاب نمره علمی در ظرفیت باقی‌مانده سهمیه شاهد به میزان 5 درصد پذیرش خواهند شد.

*

سهمیه آموزگاران کنکور سراسری 90

*

آموزگاران دیپلمه رسمی (قطعی آزمایشی) یا پیمانی که حداقل 3 سال در مناطق آموزش و پرورش خدمت کرده باشند و در حال حاضر نیز شاغل باشند، می‌توانند برای استفاده از سهمیه رشته تحصیلی راهنمایی و مشاوره دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با دریافت فرم مخصوص از نواحی و یا مناطق آموزش و پرورش (مطابق فرم شماره 3 مندرج در صفحه 44 دفترچه ثبت‌نام) و نگهداری آن نزد خود از
سهمیه مزبور استفاده کنند. پذیرفته‌شدگان رشته تحصیلی راهنمایی و مشاوره با سهمیه آموزگاران، بورسیه وزارت آموزش و پرورش نمی‌شوند.

داوطلبانی که با توجه به ضوابط علاقه‌مند استفاده از سهمیه آموزگاران در رشته راهنمایی و مشاوره باشند، لازم است علاوه بر انتخاب یکی از سهمیه‌ها، برحسب مورد وضعیت خود را با علامتگذاری قسمت مربوط در بند 24 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی مربوط تعیین و با تهیه مدارک لازم از اولویت اختصاص داده شده برای رشته ذی‌ربط استفاده کنند.

*

سهمیه بهیاران

*

بهیاران دارنده دیپلم نظام قدیم یا نظام جدید (کار دانش) مورد تایید وزارت آموزش و پرورش که به حرفه بهیاری اشتغال دارند، می‌توانند با تهیه گواهی لازم از سازمان متبوع و نگهداری آن نزد خود منحصرا برای ورود به رشته پرستاری از سهمیه بهیاران استفاده کنند. دارا بودن مدرک پیش‌دانشگاهی برای دارندگان مدرک دیپلم بهیاری نظام جدید (کار دانش ) یا اشتغال به تحصیل در پایه پیش‌دانشگاهی به شرط فراغت از تحصیل تا تاریخ 31 شهریور 90 الزامی است.

داوطلبانی که با توجه به ضوابط علاقه‌مند استفاده از سهمیه بهیاران در رشته پرستاری باشند، لازم است علاو ه بر انتخاب یکی از سهمیه‌ها، برحسب مورد وضعیت خود را با علامتگذاری قسمت مربوط در بند 24 فرم تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی مورد نظر تعیین کنند و با تهیه مدارک لازم از اولویت اختصاص داده شده برای رشته ذی‌ربط استفاده کنند.

*

آغاز ثبت‌نام کنکور سراسری سال 90 از 16 آذرماه

*

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور نیز گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 90 از فردا سه‌شنبه 16 آذرماه و منحصرا به صورت اینترنتی آغاز می‌‌شود و در پایان روز یکشنبه 28 آذرماه پایان می‌پذیرد.

*

نحوه و میزان تاثیر نمرات سال سوم دبیرستان

*

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این‌که سوالات آزمون سال 90 در حدود اطلاعات علمی مشخص شده نظام جدید متوسطه سالی واحدی است، گفت: دروس نهایی سال سوم دبیرستان 25 درصد در کنکور سراسری 90 تاثیرگذار است.

حسین توکلی افزود: کنکور سراسری سال 90 برای پذیرش دانشجو در دوره‌های شبانه، روزانه، بین‌الملل، دانشگاه‌ها و دانشگاه پیام نور، مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی و مراکز تربیت معلم وابسته به آموزش و پرورش ویژه فرهنگیان شاغل همانند سال گذشته در یک مرحله برگزار می‌شود.

*

مجازین به ثبت‌نام در کنکور سراسری 90

*

وی اظهار کرد: در این آزمون دارندگان دیپلم نظام قدیم و مدرک پیش دانشگاهی و داوطلبان شاغل به تحصیل در دوره پیش‌دانشگاهی که 31 شهریور فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند ثبت‌نام کنند.

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش گفت: دارندگان مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم، بهداشت و شورای عالی انقلاب فرهنگی و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته فنی و حرفه‌ای حق ثبت‌نام در این آزمون را خواهند داشت.

وی اظهار کرد: این آزمون برای تمامی داوطلبان اعم از نظام جدید و قدیم شامل آزمون عمومی اختصاصی به صورت تستی و در حدود اطلاعات علمی مشخص شده نظام جدید متوسطه سالی واحدی است.

*

سوابق تحصیلی در آزمون 90

*

توکلی گفت: سوابق تحصیلی در این آزمون به صورت نمرات تراز شده دروس امتحانات نهایی برای دیپلمه‌های نظام جدید یکی از سال‌های 84 تا 89 که امتحانات سال سوم آنها نهایی برگزار شده به میزان 25 درصد در نمره آزمون 90 تاثیر خواهد داشت.

وی اظهار کرد: ثبت‌نام برای شرکت در کنکور 90 از روز سه شنبه 16 آذرماه و به صورت اینترنتی آغاز می‌شود و 28 آذرماه پایان می‌یابد.

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون سراسری سال 1390 در صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه 9، جمعه 10 و صبح روز شنبه 11 تیرماه در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور به طور همزمان برگزار خواهد شد.

*

پرطرفدارترین رشته‌های کنکور 89

*

معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور آمار داوطلبان استان تهران دارای رتبه زیر هزار، پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاهی و دانشگاه‌ها در کنکور سراسری 89 در گروه‌های علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی را اعلام کرد.

ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با مهر، درباره رشته‌های مورد علاقه رتبه‌های زیر 1100 کنکور 89 گفت: در گروه ریاضی با یک تغییر در انتخاب رشته از سوی داوطلبان مواجه شدیم و بالاترین رتبه‌ها رشته مکانیک دانشگاه‌های صنعتی شریف، تهران و امیرکبیر را انتخاب کرده بودند؛ در حالی‌که پیش از این رشته برق انتخاب اول داوطلبان بود.

وی افزود: در گروه علوم تجربی رشته پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران (سابق) و اصفهان و در گروه علوم انسانی نیز رشته حقوق دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی و علامه طباطبایی مورد انتخاب این گروه بودند. معاون سازمان سنجش درباره آمار داوطلبان استان تهران دارای رتبه‌های زیر هزار گفت: در گروه آزمایشی علوم ریاضی کنکور سراسری 89، 46 درصد رتبه‌های زیر هزار از استان تهران، در گروه علوم تجربی 21 درصد از استان تهران و در گروه علوم انسانی 37 درصد از استان تهران بوده‌اند.

جزئیات سهمیه بندی کنکور سال 1390

___________________________________________________________________________________

جزئیات سهمیه بندی کنکور سال 1390جزئیات سهمیه بندی کنکور سال 1390جزئیات سهمیه بندی کنکور سال 1390

عضویت در توپ ترینها به مدت محدود رایگان میباشد{بخش دانلود و مقالات برای اعضا در دسترس خواهد بود}

جزئیات سهمیه بندی کنکور سال 1390

جزئیات سهمیه بندی کنکور سال 1390

** آی دی یاهو ما را ادد کنید —> id : tooptarinha

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =