"; فاجعه ریزش ساختمان پلاسکو با 53 سال قدمت در تهران به صورت کامل+فیلم – هفیان – دانلود آهنگ فیلم رمان عاشقانه

فاجعه ریزش ساختمان پلاسکو با 53 سال قدمت در تهران به صورت کامل+فیلم

مقدار خسارت سانحه:

٦٠٠ میلیارد تومان پوشاک دپو شده عید ٩٦ در ساختمان پلاسکو سوخت
حسین مهدی زاده؛ عضو اتحادیه پوشاک گفت:
حدود ۴۰۰ واحد تجاری در این ساختمان وجود داشته و میزان سرمایه‌ای که در این ساختمان وجود داشت و میزان خسارت، بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان تخمین زده می‌شود
آتش سوزی پلاسکو تهران

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از وقوع آتش سوزی گسترده در ساختمان پلاسکو در پایتخت خبر داد و گفت:عملیات امداد رسانی همچنان ادامه دارد.

سرگرد علی اصغر شریفی با اعلام خبر وقوع آتش سوزی گسترده در ساختمان پلاسکو واقع در چهار راه استانبول پایتخت گفت:از دقایقی پیش شعله های آتش و دود غلیظ ناشی از آتش سوزی از یکی از طبقات این ساختمان اداری تجاری مشاهده شد که بلافاصله نیروهای امدادی اعم از ماموران پلیس راهور، اورژانس و نجات گران آتش نشانی در محل حادثه حاضر شده و عملیات امدادرسانی را آغاز کرده اند .

وی با اعلام اینکه به دلیل گستردگی شعله ها پلیس راهور در محدوده خیابان جمهوری، چهار راه استانبول و خیابان سعدی محدودیت ترافیکی خاص اعمال کرده است، افزود:محدودیت های اعمال شده برای تسهیل در تردد خودروهای امدادی و آتش نشانی است و بعد از مهار شعله های آتش برچیده خواهد شد .

وی ادامه داد:در حال حاضر محدودیت تردد در مسیر غرب به شرق خیابان جمهوری و جنوب به شمال خیابان فردوسی از سوی عوامل پلیس راهور در دست اجراست.

شریفی از رانندگان خواست برای تسهیل در تردد خودروهای امدادی با عوامل پلیس راهور نهایت همکاری را داشته باشند .

شعله های آتش از دقایقی پیش به جان ساختمان اداری تجاری معروف در چهار راه استانبول افتاده و عملیات مهار شعله ها همچنان ادامه دارد، هنوز علت آتش سوزی و تلفات احتمالی آن مشخص نشده است .

بر اساس این گزارش ملکی سخنگوی سازمان آتش نیز گفت :حریق ساختمان پلاسکو در ساعت 8:20 دقیقه اعلام شده است و در حال حاضر 4 ایستگاه آتش نشانی به همراه خودروهای آب پاش و تشک نجات در محل حادثه حاضر هستند .

وی افزود :هنوز علت وقوع حادثه مشخص نیست اما به دلیل اینکه در محل حادثه تعداد زیادی کارگر برش کار و خیاط حضور دارند همه ایستگاه های اطراف محل حادثه در آماده باش کامل هستند .
عملیات مهار شعله های آتش و امداد رسانی در ساختمان پلاسکو همچنان ادامه دارد.

آتش سوزی از طبقه نهم به بالای مجتمع تجاری پلاسکو رخ داده است و در حال حاضر ماموران آتش نشانی در محل حضور دارند.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی:ساختمان پلاسکو که در چهارراه استانبول واقع شده است دارای 15 طبقه است که متاسفانه از طبقه نهم به بالا آتش زبانه می کشد و دود خیلی زیادی منطقه را فراگرفته است.

وی گفت:تاکنون 4 ایستگاه آتش نشانی در محل آتش سوزی حضور دارند و ماموران درحال اطفای حریق هستند.
عکس های مربوط به آتش سوزی در ساختمان پلاسکو

فرو ریختن طبقه یازدهم برج پلاسکو و شعله ور شدن مجدد آتش در این ساختمان

تعداد مصدومان حادثه آتش سوزی پلاسکو تا کنون به 11 نفر رسیده است

تخلیه افراد حاضر در اطراف ساختمان
ریزش سقف واحدها در 7 طبقه برج پلاسکو / حدود 30 آتش نشان در این حادثه گیر افتاده اند
*7 مصدوم در حریق “پلاسکو”/ آماده باش بیمارستان های اطراف

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور با اشاره به اینکه حادثه حریق ساختمان پلاسکو تهران تاکنون هفت مصدوم داشته است، اظهار داشت: حدود ساعت هشت صبح امروز در طبقات فوقانی ساختمان پلاسکو تهران حریق رخ داد.

وی با بیان اینکه هم اکنون 9 دستگاه آمبولانس در محل مستقر هستند، افزود: دو دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در محل مستقر شده اند.

سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد: مدیر اورژانس تهران در محل حضور دارند و بیمارستان های اطراف نیز در حالت آماده باش هستند.

کولیوند خاطرنشان کرد: خوشبختانه در زمان حادثه کسی در ساختمان حضور نداشته است و یکی از مأموران اطفا حریق، در زمان مأموریت دچار دودگرفتگی شد و یک نفر دیگر نیز دچار تروما شد که فورا به بیمارستان منتقل شده اند و پنج مصدوم دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

گفتنی است؛ اعلام شده که 4 طبقه از این پاساژ دوباره آتش گرفته و قسمتی از ساختمان پلاسکو ریزش کرده است که بر اثر این سانحه تعدادی از امدادگران زیر آوار گرفتار شده اند.

ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران تصریح کرد: بخشی از دیوارهای شمالی و شرقی و نیز طبقات میانی به دلیل شدت حرارت تخریب شد.

ساختمان پلاسکو پس از تخریب

 

سخنگوی آتش نشانی گفت: هیچ آماری از تعداد افراد داخل ساختمان در دست نداریم .

ملکی تأکید کرد: از وضعیت همکاران آتش نشانی که در داخل مشغول عملیات بودند، کاملا بی خبر هستیم.

آمار مصدومان به 45 نفر رسید(ساعت 12:00)

سرپرست اورژانس کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: تاکنون 45 نفر از خدمات درمانی اورژانس استفاده کرده و 7 نفر از این تعداد به دلیل وخامت اوضاع جسمی به بیمارستان منتقل شدند.

وی افزود: متاسفانه یک اکیپ کامل آتش نشان ها که در محل حضور داشتند، زیر آوار ساختمان پلاسکو گرفتار شدند.

شهادت 30 نفر از قهرمانان آتش نشانی در پلاسکو (ساعت 12:30)

یک منبع آگاه در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد: احتمالا 30 نفر از آتش نشانان که برای اطفاء حریق در ساختمان تجاری پلاسکو بودند، هنگام فروریختن برج شهید شدند.

تکذیب حضور 300 نفر در ساختمان پلاسکو هنگام فروریختن(12:45)

یک منبع مطلع در آتش نشانی تهران با تکذیب اخباری مبنی بر حضور 300 نفر در ساختمان پلاسکو هنگام فروریختن، گفت: با تلاش ماموران امدادی، بخش عمده مردم و صاحبان مغازه ها که در ساختمان پلاسکو حضور یافته بودند قبل از ریزش ساختمان به بیرون هدایت شدند و غیر از حدود 30 آتش نشان که برای مهار آتش در ساختمان حضور داشتند، شمار قابل توجهی از سایر افراد در داخل پلاسکو نبوده اند.

مصدومان حادثه پلاسکو آتش نشان هستند

رئیس اورژانس تهران از انتقال 7 مصدوم حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو به بیمارستان های پایتخت خبر داد.

موسوی رئیس اورژانس تهران گفت: از اولین دقایق حریق ساختمان پلاسکونیروهای و اورژانس تهران درمحل حاضر وامدادرسانی خود را آغاز کرده اند.

وی افزود: با توجه به شدت حادثه تعداد آمبولانس ها واتوبوس آمبولانس ها از ساعت اولیه افزایش یافته است.

رئیس اورژانس تهران در خصوص وضعیت مصدومان این حادثه اظهار کرد: تاکنون این حادثه 45 مصدوم داشته که 7 تن از آنها به بیمارستان منتقل و 30 نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شده اند.

موسوی تاکید کرد: تمام45 مصدوم این حادثه را آتش نشان ها تشکیل می دهند و مصدومان منتقل شده اکنون در بیمارستان های سینا، نفت، پارس و بانک ملی در حال درمان هستند.

اعزام سگ های زنده یاب به محل حادثه(12:45)

تابناک:در پی ریزش ساختمان پلاسکو، جمعیت هلال احمر با اعزام 20 تیم عملیاتی به محل حادثه، به یاری نیروهای امدادی مستقر در محل شتافت. علاوه بر این، خبر می رسد که تمامی شعب جمعیت هلال احمر در استان تهران به حالت آماده باش در آمده اند.

در کنار تیم های اعزامی هلال احمر به محل ساختمان فروریخته پلاسکو، 8 سگ زنده یاب نیز برای شناسایی افراد زیر آوار مانده به محل منتقل شد و رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از مردم خواست که مسیرهای منتهی به محل حادثه را تخلیه نمایند.

حضور قالیباف و سردار ساجدی نیا در محل بحران

مشرق:در پی حادثه ریزش ساختمان پلاسکو که ساعتی پیش در تهران رخ داد، مسئولین شهری و اتنتظامی تهران از جمله سردار حسین ساجدی نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و محمدباقر قالیبباف شهردار تهران به همراه تعدای از اعضای شورای شهر در محل حادثه حضور یافتند و در حال بررسی موضوع و پیگیری رسیدگی به مصدومان هستند.

ساجدی نیا و قالیباف

آماده باش بیمارستان های تهران

تسنیم:هم اکنون بیمارستان های منطقه به حالت آماده باش در آمده است.

پلیس راهور نیز اعلام کرد که از خیابان جمهوری به سمت شرق و از خیابان خیام به سمت شمال و از محدوده بهارستان به سمت عرب فقط خودروهای اورزانس و امدادی حق تردد دارند.

‎پلیس اورژانس و آتش نشانی از مردم درخواست کرده اند از ازدحام در محل آتش سوزی ساختمان پلاسکو خودداری کنند.

 

حضور نیروی زمینی ارتش در منطقه حادثه

تسنیم:یگان هایی از نیروی زمینی ارتش در محل ساختمان پلاسکو حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، یگان هایی از نیروی زمینی ارتش برای کمک به حادثه دیدگان ساختمان پلاسکو، در محل این ساختمان حضور یافته اند.

این نیروها، با تجهیزات لازم در محل حضور یافته اند.

 

تمدید مدت زمان طرح ترافیک امروز در تهران

تسنیم:محمد رضا زمردیان مشاور اطلاع رسانی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه شهری باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، با اشاره به تمدید زمان طرح ترافیک، اظهار کرد: با توجه به حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو در خیابان جمهوری زمان طرح ترافیک تهران امروز (پنج شنبه 30 دی) تا ساعت 17 تمدید شد.

وی از عموم شهروندان خواست تا از تردد در محدوده این حادقه حتی الامکان خودداری کنند تا خودروهای امدادی بتوانند با سهولت به محل حادثه اعزام شوند.

اطلاعاتی درباره وضعیت بیمه ساختمان پلاسکو

ابهاماتی درباره بیمه ساختمان پلاسکو که ساعتی قبل به دلیل آتش سوزی فرو ریخت، وجود دارد.

مهمترین موضوعی که همزمان با اتش سوزی و ریزش ساختمان های تجاری برای کسبه و مالکان از اهمیت برخوردار می شود، بیمه و جبران خسارت است. بیمه ابهام بزرگی است که در مورد ساختمان پلاسکو وجود دارد.

خبرنگار تسنیم همزمان با فروریختن پلاسکو با مسئولان بیمه مرکزی تماس گرفت؛ هر چند تا این لحظه خبرنگار ما موفق به تماس با رئیس کل بیمه مرکزی نشده است ولی مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی در ارتباط با بیمه بودن یا نبودن ساختمان پلاسکو گفت: ابعاد این حادثه بسیار بالاست و برای ارزیابی خسارت باید تا شنبه صبر کرد.

وی اما این را گفت که احتمالاً ساختمان پلاسکو تحت پوشش بیمه البرز قرار دارد.

مدیر بیمه های آتش سوزی شرکت بیمه البرز هم در این باره اعلام کرد که طبق بررسی های اولیه 11 واحد صنفی ساختمان پلاسکو دارای پوشش بیمه ای این شرکت بوده اند.

گزارش های دریافتی خبرنگار تسنیم از جزئیات پوشش بیمه ای ساختمان پلاسکو حکایت از آن دارد که مغازه های داخل ساختمان پلاسکو تحت پوشش شرکت های مختلف بیمه ای از جمله بیمه ایران قرار دارد.

البته تماس خبرنگار ما با بیمه ایران نیز حاکی از این خبر است که مدیرعامل بیمه ایران در محل حادثه آتش_سوزی بزرگ و فرو ریختن ساختمان پلاسکو حضور پیدا کرده است.

مدیرعامل بیمه ایران به خبرنگار تسنیم اعلام کرد: از ساعات نخستین اعلام حریق ساختمان پلاسکو تهران، مدیر بیمه های آتش سوزی و جمعی از کارشناسان بیمه ایران در محل حادثه حاضر بوده اند و فرآیند بررسی میزان خسارت به آن دسته از واحدهای ساختمان پلاسکو که تحت پوشش بیمه ایران هستند بلافاصله آغاز شد

فوری/ تعدادی از آتش نشانان محبوس در موتورخانه پاساژ پلاسکو با همکاران خود تماس تلفنی گرفتند

یکی از آتش نشانان مصدوم حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان تجاری پلاسکو

واکنش آتش نشانان نسبت به نجات همکاران خود

توضیح عکاس ایلنا درباره این عکس: “ولم کنید باید همکارام رو نجات بدم”

شهردار تهران شخصا به کمک آمد

گیل آبادی، مدیر کل روابط عمومی شهرداری تهران: بیش از سی بار اخطار عدم ایمنی کتبی به ساختمان پلاسکو داده بودیم

ازدحام مردم در سازمان انتقال خون استان تهران برای کمک به حادثه دیدگان سانحه پلاسکو

تعداد زخمی های این حادثه ساعت 3:

حداقل 75 زخمی از جمله 45 آتش نشان در حادثه فروریختن ساختمان پلاسکو در تهران

پیکر اولین آتش نشان فداکار بیرون آمد

فیلم ریزش پلاسکو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *