"; ترفندهای جالب جستجو در موتور جستجوی گوگل google{توپترينها} – هفیان – دانلود آهنگ فیلم رمان عاشقانه

ترفندهای جالب جستجو در موتور جستجوی گوگل google{توپترينها}

1- انواع مختلف فايل در اختيار شما

حتما بارها شده است كه به‌دنبال فايل با فرمت خاصي ‌گشته‌ايد. فايل پرزنتيشن، فايل پايان‌نامه يا گزارش كار در فرمت‌هاي خاص خودشان بيشتر از فرمت HTML در اينترنت موجود هستند و در اين مواقع آدم نمي‌داند دقيقا چه چيزي بايد جستجو كند، چون موضوع خاصي در ذهنش نيست و كلمه‌هاي كلي، طبعا نتايج كلي و بدردنخور به‌همراه خواهند داشت.

اما با كمك اين كلمه كليدي، مي‌توانيد نتايج جستجوي خود را محدود به فرمت خاصي كنيد و مثلا به‌دنبال يك Case Study در مورد Internet بگرديد. فقط كافي است كه با جستجوي عبارت‌هاي زير، فرمت خاص خود را پيدا كنيد:

Internet Case Study filetype:pdf
Internet Case Study filetype:doc

2- مراجع علمي

گاهي اوقات به‌دنبال چيزي مي‌گرديم كه تنها وقتي قابليت استناد پيدا مي‌كند كه از سوي يك موسسه علمي پژوهشي منتشر شده باشد. براي اين‌كار بهتر است از جستجوي دانشگاهي گوگل استفاده كنيد. آدرس آن اين است:‌

http://scholar.google.com

اما فرض بگيريد كه نمي‌خواهيد زحمت تايپ كردن اين لينك را به‌خود بدهيد و مي‌خواهيد از همان سايت گوگل كار را راه بيندازيد. در اين صورت، بايد متن زير را جستجو كنيد:

Internet filetype:pdf site:edu

3- يافتن معني در كسري از ثانيه

خيلي وقت است كه ديگر نيازي به نصب نرم‌افزار واژه‌نامه براي يافتن معني يك كلمه خاص نيست. فرزانگي را مي‌توان از دستان گوگل آموخت و فهميدن معني يك لغت به‌كمك گوگل، به‌اندازه يك ليوان آب خوردن ساده است. كافي است از عبارت كليدي define:word استفاده كنيد. معني كلمه در مراجع مختلف به‌سرعت نشان داده مي‌شود، همچنين در صورت امكان چندين كلمه مشابه هم به‌صورت لينك نشان داده مي‌شود كه معني آن‌ها را هم ببينيد. كلمه زير را امتحان كنيد:

define:beureaucracy

ممكن است بگوييد ديكشنري دامنه پاسخ‌هاي بيشتري براي هر كلمه دارد. اما وقتي كار به‌جايي مي‌كشد كه ديگر ديكشنري پاسخ‌گو نيست، گوگل تنها ناجي فهميدن يك كلمه است. فرض بگيريد مي‌خواهيد معني SOA را بدانيد، واقعا به‌جز گوگل راه ديگري وجود ندارد.

4- تبديل ساعت در دنيا

بسياري از ما احتمالا به مواقعي بر مي‌خوريم كه مي‌خواهيم ساعت در لحظه يك كشور ديگر را بدانيم. همكارمان به يك سفر تجاري رفته است و مي‌خواهيم تماسي داشته باشيم و مسايلي از اين دست. نصب نرم‌افزارهاي ساعت اولين چيزي است كه به ذهن كاربر مي‌رسد، اما با كمك گوگل مي‌توان هر نرم‌افزاري را به‌سادگي فراموش كرد! كافي است مثلا بنويسيم:

time new delhi

5- آب و هوا

اگر اين بار شما هستيد كه قرار است به سفر تجاري برويد و چمدان‌هايتان باز روي تخت‌تان مانده است و نمي‌دانيد لباس گرم برداريد يا سرد، كافي است يك دوري در گوگل بزنيد و بدون آن‌كه بخواهيد به سازمان هواشناسي خاله‌جان اعتماد كنيد، لباس مناسب را برداريد، كافي است عبارت زير را جستجو كنيد:

tehran weather

6- محاسبه با مرورگر

هر سيستم‌عامل داخل خود يك نرم‌افزار ماشين حساب دارد. اما خيلي وقت‌ها آدم حوصله ندارد ماشين حساب را باز كند و حساب و كتاب را شروع كنديا شايد موقعي است كه يك صفحه وب جلوي شما باز است و يك فرمول محاسباتي را مي‌بينيد. كافي است معادله رياضي خود را به گوگل داده تا نتيجه آن را بگيريد. مثال‌هاي زير را ببينيد:

26 * 9000

sin(90)/cos(90)

7- تبديل نرخ ارز

گوگل نه‌تنها آخرين صفحه‌هاي وب‌سايت‌ها را در خود ذخيره مي‌كند، بلكه آمار آخرين تغيير نرخ ارز را هم دارد. براي شركت‌ها هم بسيار مهم است كه بدانند نرخ ارز كشورشان نسبت به دلار آمريكا چه تغييري كرده است، عبارت زير، نسبت 1 واحد هر ارز به 1 واحد دلار را نشان مي‌دهد:

1 USD in INR

1 EUR in INR

8- به‌دنبال چهره مي‌گرديد؟

اين يكي جالب‌ترين ترفند گوگلي است. ممكن است براي مناسبت‌هاي مختلف، به‌دنبال تصوير خاصي باشيد، اما جستجوي آن بي‌نتيجه باشد. گوگل پارامتر خاصي دارد كه به‌كمك آن مي‌تواند تشخيص بدهد كه آيا تصوير از صورت گرفته شده است يا خير.

فرض بگيريد براي يك پوستر مي‌خواهيد عكس يك صورت شاد را پيدا كنيد، اگر عبارت Hapyy را جستجو كنيد، نتيجه اسمايلي و شكلك‌هاي مختلف خواهد بود. حتي اگر عبارت happy face را بگرديد، باز هم نتيجه دلخواه نيست. اما اگر از پارامتر زير استفاده كنيد، جادوي اين ترفند را در خواهيد يافت:

http://images.google.co.in/images?q=happy&imgtype=face

البته ناگفته نماند كه مي‌توان استفاده‌هاي مختلفي از ترفندهای بالا كرد و اين بيشتر به نبوغ شما و خلاقيت خودتان بر مي‌گرددtooptarinha.com

___________________________________________________________________________________

ترفندهای جالب جستجو در موتور جستجوی گوگل google{توپترينها}

ترفندهای جالب جستجو در موتور جستجوی گوگل google{توپترينها}

ترفندهای جالب جستجو در موتور جستجوی گوگل google{توپترينها}

مطالب مرتبط

4 دیدگاه‌

 1. asal گفت:

  fellow عالی بود

 2. هانی گفت:

  wink خوب بود

 3. نور اقا گفت:

  nocomp
  بدرد نخوره .

 4. Xadrian گفت:

  Stands back from the keyboard in amzameent! Thanks!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *